XXII Ciechanowska Jesień Poezji zawitała do Bema - 04.10.2017

Uczniowie Bema mieli okazję obcować z poezją jednego z najwybitniejszych polskich poetów – Kazimierza Świegockiego, który  gościł dzisiaj w murach naszej szkoły. Nasz gość zajmuje się nie tylko twórczością poetycką, ale również historią literatury i kultury oraz filozofią, jest też nauczycielem akademickim.

W dzisiejszym spotkaniu z poetą wzięły udział klasy I ti i II te/ tg. Chociaż przyszli informatycy, elektrycy i energetycy przyznali szczerze, że poezja nie znajduje się w kręgu ich ścisłych zainteresowań, poeta bardzo szybko nawiązał z nimi doskonały kontakt.  Poeta  zaprezentował  uczniom swoje młodzieńcze wiersze, w których w prosty sposób ukazuje piękno polskiej wsi. Wyznał :,, Gdyby moje dzieciństwo i wczesna młodość nie upływały pośród wiejskiej przyrody i chłopskiego życia, nigdy nie stałbym się poetą .”
Uczniowie wysłuchali wierszy naszego gościa z dużą uwagą. Z sympatią i zrozumieniem reagowali również na jego wspomnienia z czasów  spędzanego na wsi dzieciństwa.
Przebiegało w miłej i luźnej atmosferze, Przede wszystkim jednak okazało się żywą i  bardzo przydatną lekcją poezji.